Įrengimo technologija ir naudingi patarimai

TRINKELIŲ DANGA;

PAGRINDŲ ĮRENGIMAS;

 VEJA;

TVORA IR VARTAI

 MAŽOSIOS ARCHITEKTŪROS ELEMENTAI

                                                                  

Išsirinkite trinkelių formą:     

UAB "Perdanga produkcija"Spalvinę gamą:  

AB "GKG-3" produkcija


Trinkeles iš katalogoBETONINIŲ/KLINKERIO TRINKELIŲ KLOJIMO RAŠTAI

Parsisiūskite "Nostalit" rato klojimo schemą
UAB PERDANGA
nostalit_ratas_klojimo_schema.pdf (525.11KB)
Parsisiūskite "Nostalit" rato klojimo schemą
UAB PERDANGA
nostalit_ratas_klojimo_schema.pdf (525.11KB)


Granitinių trinkelių raštai


Pagrindinis techninis aspektas renkantis trinkelių raštą važiuojamojoje dalyje - kad trinkelės persirištų. Visa kita, kaip trinkelių geometrinė forma, raštai ir spalvinė gama - grožio aspektas.

Pagrindų ir važiuojamosios bei vaikščiojamosios dangos įrengimas 

    Pav. Nr. 1


1

Iškasus suprojektuotos dangos konstrukcijos lovį pasiekiamas esantis gruntas, kuris privalo būti sutankintas vibromašinų pagalba. Nuo grunto priklauso sekančio sluoksnio storis. Pagrindas negali būti augalinis gruntas ar bet koks kitas organinis sluoksnis, kaip durpės ir t.t., prireikus privalomas drenažo sistemos įrengimas. Tinkamiausi pagrindai dangoms įrengti - smėlis/žvyras. Esant molio sluoksniui taikomos įvairios priemonės jį stabilizuoti, kaip grunto stabilizavimo cheminės priemonės, geotekstilių, geotinklų klojimas ir t.t. 


Esantis gruntas bei visi pagrindų sluoksniai (1 - 5 pav. Nr. 1) privalo būti sutankinti vibromašinų pagalba. 


VIBROPLOKŠTĖS:

Grunto sutankinimo gylis priklauso nuo vibroplokštės svorio:

86kg - iki 20cm

120kg - iki 30cm 

150kg - iki 40cm 

330kg - iki 50cm 

430kg - iki 60cm 

530kg - iki 70cm

Pado smūgis į pagrindą priklausomai nuo svorio: nuo 625 kg/m2 iki 1613 kg/m22

Šalčiui atsparaus sluoksnio storis priklauso nuo grunto pagrindų ir viršutinio sluoksnio eksploatavimo intensyvumo. Naudojamos birios medžiagos - šalčiui atsparus ir vandeniui pralaidus smėlis/žvyras ar jų mišinys, dažniausiai 0-20 mm frakc. iškastinė medžiaga. Sluoksnis veikia kaip "amortizacija" grunto judėjimui ir įšalo metu neleidžia išsibanguoti ar kitaip deformuotis viršutiniai dangai. Standartinis sluoksnio storis neintensyviam lengvąjam transportui - 20 cm esant apatiniam II grupės gruntui. Esant netvirtiems pagrindams, intensyviam eismui, sunkiojo eksploatavimo sąlygomis sluoksnio storis didinamis iki 30 cm/ 50cm/<100cm.


Vibrokoja

Grunto sutankinimo gylis - iki 1200 cm, nepamainoma tranšėjų tankinime, aplink statinius.


Rankinis vibrovolas

Grunto sutankinimo gylis - iki 1000 cm, lengvųjų automobilių stovėjimo aikštelėms.

 


Vibrovolas

Grunto sutankinimo gylis > 1000 cm, keliai, gatvės.


3

Skaldos sluoksnis veikia kaip pamatinis pagrindas atlaikantis viršutines eksploatacines apkrovas. Naudojamas įvairus akmuo arba jo mišinys su šalčiui atsparia biria medžiaga(smėliu, žvyru): dolomitas, granitas, žvyro skalda ir t.t. 

Pagal statybos taisykles:
53.5.        Žvyro arba skaldos pagrindai rengiami iš:
                -       žvirgždo ir smėlio mišinių (žvyro) 0/32, 0/45 arba 0/56 frakcijų;
                -        skaldos ir smėlio mišinių 0/32, 0/45 arba 0/56 frakcijų.

Skalda labai brangi medžiaga, todėl esant neintensyviam lengvojo transporto eksloatavimui - leidžiama naudoti mišinius ekonominiais sumetimais, tačiau pilnai atlaikant viršutines apkrovas. 

Sluoksnio storiai:

# Vaikščiojamoji danga  -  8 - 15 cm

# Važiuojamoji danga    - 12 - 17 cm (lengvasis transportas)

# Važiuojamoji danga    - 20 ->40 cm ( sunkusis transportas)

Svarbu: skaldos sluoksnio susitankinimo koeficientas = 1.2 - 1.3. Taip yra todėl, kad skalda iškastinė biri medžiaga, kuri po tankinimo vibromašinomis susispaudžia, todėl reikalingas kiekis dauginamas iš koef., taip gaunant realų tūrį/tonažą.

Patikrinti ar sluoksnis tinkamai sutankintas naudojamas įrenginys matuojantis sutankintų pagrindų deformacijas:

Grunto sutankinimo matavimo prietaisas (tankio matuoklis) 

Grunto sutankinimo lygio matavimo prietaisas skirtas sutankinimo gylio nustatymui bei grunto sutankinimo kokybei tikrinti. Komplekte yra spausdintuvas, gautų rezultatų spausdinimui. Panaudojimo sritys:

Kelio konstrukcijų sutankinimui matuoti;
Šaligatvio klojinių sutankinimui matuoti;
Kokybiškų kanalo konstrukcijų matavimui;
Grunto suspaudimą tranšėjose bei vamzdžių kanaluose;
Fundamentų formavimo matavimui;
Geležinkelio konstrukcijų formavimo sutankinimui matavimui;

Važiuojamoji danga - Evd = min 120 MPa

Vaikščiojamoji danga - Evd = min 80 Mpa4

Išlyginamasis  sluoksnis reikalingas lygiam viršutinės dangos paklojimui bei viršutinių apkrovų atlaikymui. Dažniausiai naudojamos medžiagos:

                                           1. Akmens atsijos

                                           2. Granito atsijos

                                           3. Smėlio - cemento mišinys

Akmens atsijos - 0-5 mm fr. skaldos "dulkės" yra pigesnė medžiaga nei granito atsijos(fr. 0-2 mm), kuri aplamai dėl brangių kaštų dažniausiai naudojama geležinkelių sektoriuje, tačiau nepamainoma naudojant trinkelių siūlių užpildyme. Smėlio - cemento mišinys jau kurį laiką naudojamas tik išskirtinėmis sąlygomis, todėl, kad atsijos yra ergonomiškesnė medžiaga, žymiai palengvėja dangos remontas ir t.t.

Atsijų sluoksnio storis dažniausiai naudojamas iki 3 cm. Iš praktikos nerekomenduojama didinti sluoksnio storį daugiau 5 cm, kadangi įgeria drėgmę ir įgauna panašias savybes kaip "kempinė".


5

Trineklių/plytelių dangos įrengimas

Viršutiniai dangai dažniausiai naudojamos betoninės trinkelės, rečiau klinkerinės, granitinės, bazaltinės ir kt. natūralios medžiagos, kurios dėl mūsų klimatinės juostos yra žymiai brangesnės, tačiau ilgaamžiškesnės ir tvirtesnės. Išvardinti natūralių medžiagų gaminiai - prabangos prekė, tačiau dažnai naudojama terasoms, takeliams ir kt.


                               Trinkelės storis priklauso nuo eksploatavimo sąlygų:

a) Vaikščiojamoji danga -nuo 5 cm betoninės, klinkerinės - nuo 4,5 cm, kito akmens trinkelės - nuo 3 cm storio. 

b) Važiuojamoji danga (lengvasis transportas, neintensyvus eksploatavimas) - nuo 6 cm betoninės, klinkerinės - nuo 5,2 cm, kito akmens trinkelės - nuo 4 cm storio.

c) Važiuojamoji danga (sunkusis transportas, intensyvus eksploatavimas) - nuo 8 cm betoninės, klinkerinės - nuo 5,2 cm, kito akmens trinkelės - nuo 5 cm storio.

Betoninės plytelės - min 6 cm storio ir naudojamos tik pėsčiųjų takuose, dėl didesnio ploto į pagrindą, veikiant apkrovoms ir esant plokštumos lūžiui gali skilti, todėl važiuojamojoje dangoje naudojamis tik trinkelės, kurios pilnai paskirsto apkrovas ir nesideformuoja.

Betoninių trinkelių ir plytelių priežiūra
Trinkelių priežiūros rekomendacijos.pdf (365.07KB)
Betoninių trinkelių ir plytelių priežiūra
Trinkelių priežiūros rekomendacijos.pdf (365.07KB)


Įrengimo patarimai:

1) Trineklių dangos krašte atsiradus smulkių pripjovimų, patartina kloti sveikas trinkeles statmenai krašto linijai, taip pripjautos trinkelės pilnai atlaikys apkrovas ir nesideformuos.Prie bortų visada patartina glausti pilnas trinkeles.

2) Įrengiant trinkelių dangą, tikslinga būtų kad po įrengimo danga liktų 0,7 - 1,0 cm virš borto ar bortelio, kadangi bet kokiu atveju dėl mūsų klimatinių sąlygų po kelių sezonų danga pasės, todėl šis metodas pilnai patenkina vandens nuvedimo sąlygą. Bortą ar bortelį statant aukščiau dangos, turi pilnai būti patenkintos išilginio vandens nuvedimo ar surinkimo į trapus sąlygos.

3. Trinkelių danga - elastinga, dėl mūsų klimatinių sąlygų pati danga gali žiemos periodu pakilti iki 2 cm, trinkelių dangai tai įtakos neturi, tačiau dėl šio aspekto, dangos negalima pakišti po jokiais elementais, kurie turi ryšį su žemiau įšalo ribos priinkaruotais objektais t.y dėl grunto įšalo nesikilnoja.

4, Ypatingą dėmesį reiktų atkreipti renkantis klinkerio trinkelių dangos klojėjus. Pagrindinis aspektas - klinkeris yra gamtinė medžiaga - specialus molis, pagrinde vokiškas arba belgiškas, įgeria vandenį ir dėl temperatūros svyravimų deformuojasi labiau nei betoninės trinkelės. Dėl technologinių niuansų klinkerinėms trinkelėms gaminamos be vertikalių sienučių atramų, to pasekoje suklojus klinkerį be tarpų, po pirmos žiemos sutrūkinės kampai ir vienintelis variantas bus apversti trinkeles ir perkloti iš naujo su tarpeliais. Atsižvelgiant į raštą, trinkelės klojamos naudojantis specialių kampuočių pagalba, ar klojant tik rankų pagalba ir patyręs darbininkas išlygina siūles rankiniu retaktoriumi.

5. Paklojus trinkeles ir užšlavus siūles, dangą būtina sutankinti 90 kg vibroplokšte su vulkolaniniu padu ar vulkolaniniais ratukais.


 APIE VEJAS


#  Vejinių žolių sėklų mišiniai

# Sklypo projektavimas

# Vejos įrengimas

# Vejos priežiūra

# Vejos priežiūros problemos ir jų sprendimo būdai


ATSISIŪSKITE INFORMACINĮ KATALOGĄ:

Veju projektavimas; įrengimas; priežiūra
Žaliasis centras
Apie-vejas.pdf (2.87MB)
Veju projektavimas; įrengimas; priežiūra
Žaliasis centras
Apie-vejas.pdf (2.87MB)


Tvoros, vartai ir varteliai

Tvoros
Stumdomi vartai
Varstomi vartai
VarteliaiMAŽOJI ARCHITEKTŪRA, LANDŠAFTASParašykite
Paskambinkite